Betegoktató program az Onkológiai Intézetben | Weborvos

Betegoktató program az Onkológiai Intézetben

Közzétéve: 2011. 09. 27. 14:10 -

• 1 perc olvasás

Egy évre dolgozták ki a daganatos betegek „tananyagát", minden laikus érdeklődőt várnak.

Weborvos Archívum

Az Országos Onkológiai Intézet által szervezett, a betegek programozott oktatása szinte egyedülállónak tekinthető hazánkban. Pedig fontos lenne, hogy a betegek hiteles forrásokból szerezzék meg ismereteiket, javítva ezzel is az orvos-beteg együttműködést, a terápia hatékonyságát, gyógyulásuk esélyét.

Az intézet célja, hogy a daganatos betegek és hozzátartozóik minél több információval rendelkezzenek betegségről, annak kezeléséről, számolt be az ingyenes program indulásáról prof. dr. Kásler Miklós főigazgató főorvos a mai sajtótájékoztatón.

A laikus közönségnek emberközeli, közérthető formában kívánnak tájékoztatást adni különböző témakörökben havonta egy alkalommal, lehetőséget adva a találkozókon a megbeszélésre is – vette át a szót prof. dr. Polgár Csaba főorvos, oktatási vezető.

Az intézet betegoktatási programja szerint például októberben a sugárterápiáról, a kezelési módszerekről, tévhitekről, a mellékhatások kezeléséről is tájékoztatást kapnak az érdeklődők, míg például novemberben az étrend, decemberben a műtéti eljárások kerülnek napirendre, de szó lesz a daganatos betegek fájdalomcsillapítási lehetőségeiről, a morfiummal kapcsolatos tévhitekről is (januárban).

A találkozókon nemcsak az intézet betegei vehetnek részt, hanem a máshol kezelt betegeket, illetve a hozzátartozókat is várják.

A részletes betegoktatási program itt olvasható.

Kövess minket!

rákterápia Országos Onkológiai Intézet - OOI onkológia rákbeteg

Kapcsolódó cikkek