hirdetés
hirdetés
Hírek / Vissza a rovat főoldalára »

Gyógyszerbefogadás: közös a gyártók és az OEP érdeke

Innovatív gyógyszergyártók: a gyártóknak is érdeke az általános támogatási rendszerbe kerülés.

Az innovatív gyártóknak is az az érdekük, hogy termékük az általános támogatási rendszerbe kerüljön, hiszen a betegek számára ez biztosít széles körű hozzáférést - közölte az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete pénteken az MTI-vel. 2009-ben egyetlen ilyen gyógyszer sem került a rendszerbe a szűkös költségvetési források miatt, ez év februárjában viszont, egy miniszteri rendeletnek köszönhetően, hét termék került fel a társadalombiztosítás által támogatott listára, húsz készítmény azonban még befogadásra vár - közölték.

Hirdetés

Az egyesület kitért arra is, hogy információja szerint a szaktárca olyan megoldáson dolgozik, amelynek segítségével újabb innovatív készítmények kerülhetnek a listára. Ez a lépés pedig hozzájárul "a lakosság egészségi állapotának és életminőségének javításához".

Az Egészségügyi Minisztérium a múlt év decemberében módosította az egyedi méltányosság alapján adható gyógyszerekkel kapcsolatos jogszabályt. Az új szabályozás egyik legfontosabb változása, hogy egy gyógyszert évente legfeljebb 50 beteg kaphat egyedi méltányosság alapján - olvasható a közleményben.

Az egyesület - mint írták - már a törvényalkotás idején is jelezte az Egészségügyi Minisztériumnak, illetve a Miniszterelnöki Hivatalnak, hogy aggályosnak találja a törvénymódosítást, mivel életbelépésével súlyosan sérülhet a betegek esélyegyenlősége.

A Magyar Nemzet csütörtöki számában azt írta: a Magyar Rákliga az Alkotmánybírósághoz fordul a módosítás miatt. Erre a minisztérium úgy reagált, hogy nem vonja vissza a jogszabályt.

A jogszabály a betegek érdekét védi, mivel arra sarkallja a gyógyszergyártókat, hogy kezdeményezzék termékük társadalombiztosítási befogadását, hiszen csak így lehet a betegek folyamatos és biztonságos ellátását garantálni. Így az orvos felírhatja, a biztosított pedig kiválthatja a gyógyszert, elkerülve a hosszú bürokratikus eljárást - olvasható a tárca közleményében.

2010-02-27 :
Forrás: MTI
Javasolja e cikket ismerőseinek is a Google keresőben!

Kapcsolódó cikkek

Tetszik a cikk?

Nyomtatás Cikk küldése e-mailben Hozzászólás a cikkhez
hirdetés
Ezt már olvasta?

Taps a gyógyszermarketing szigorításának

Tovább lehetne még szigorítani a gyógyszermarketing szabályain - mondta Szócska Miklós.

Weborvos-Facebook: a nap kiemelt hírei (2012.02.03)

Készenlétben a havazásra a mentőszolgálat, "kihúzták" az agyi vérrögöt, folytatódik a Geréb per.

Közvetlenebb lesz az út a rákgyógyszerekhez

A betegek érdekében kezdeményezte a múlt évben az Egészségügyi Minisztérium a törvény módosítását - közölte a szaktárca.

Egészségmagazin

Milyen betegségeket, bajt okoz a hideg?

A hőmérséklet és a halálozás összefüggése télen is kimutatható, bár nyáron szorosabb.

Egészségmagazin

Hogyan frissüljünk fel?

Villámtippek a gyors munkahelyi felfrissüléshez.

Egészségmagazin

Tudjon meg többet a szorongásról!

Nem szégyen a tudás, de hasznos.

hirdetés
hirdetés