• kórházadósság
    • A nővérek türelme elfogyott, ki lesz a következő?

      A nővérek türelme elfogyott, ki lesz a következő?

    • Velkey: az egészségügy jövője az ápolókon múlik

      Velkey: az egészségügy jövője az ápolókon múlik

    • Fogytán a türelem – a 24. óra legeslegvégén járunk...

      Fogytán a türelem – a 24. óra legeslegvégén járunk...

  • Zombor-csomag
    • Zombort hiába várták a konferenciára

      Zombort hiába várták a konferenciára

    • A nővérek türelme elfogyott, ki lesz a következő?

      A nővérek türelme elfogyott, ki lesz a következő?

    • Háromezer daganatos beteg életét menthetik meg

      Háromezer daganatos beteg életét menthetik meg

  • bérrendezés
    • Egészségügyi érdekegyeztető értekezlet

      Egészségügyi érdekegyeztető értekezlet

    • Gyűlnek a feketébe bújt ápolók és orvosok

      Gyűlnek a feketébe bújt ápolók és orvosok

    • Példátlan támogatás, ami a nővérek mozgalmát kíséri

      Példátlan támogatás, ami a nővérek mozgalmát kíséri

Boka lábfej ödéma

Orvos válaszol 2009.05.04 01:00 Szerző: Dr. Alföldy Ferenc prof.

Tisztelt Weborvos!
Boka lábfej ödéma
SLE-s beteg vagyok./Hipertonia,idült hörghurut február óta,
arthitis.../Gyógyszereim jelenleg:Medrol 4mg Tritace HCT Tritace 5mg, /Concor Plusz 5mg, Doxazosin új gyógyszer ápr.16-tól Kardiológus irta fel/,Káldyum-R,Brinaldix 20mg csütörtök óta 40mg ,Aflamin, Alpha D3, Simnbicort inhaláló ,/ Egifilin 200mg*2 ápr.30-tól/Január óta kezdtek egyre jobban dagadni a bokáim. Először másnaponta majd naponta szedtem a 20mg brinaldixot.A körzeti orvos szerint nem szv eredetű a lábdagadás plusz fulladás,ezért elküldött a tüdőgondozóba ahol kaptam a Egifilint de az ödémára nem mondtak semmit.A lábaim nagyon fájnak mert annyira feszit a dagadás hogy nem tudok felvenni papucsot se.Tehetetlen vagyok.A dagadás nem csökken. Mind a két lábam dagad.Egyik helyröl küldenek a másik helyre.De már alig tudok menni.Mitól lehet, vagy hova menjek? Várom válaszát. Előre is köszönöm

Az SLE komplex vizsgálatokat és abban jártas szakember véleményének beszerzését indokolja. A lábdagadás lehet az SLE-val is kapcsolatban, hiszen vesebetegséget, tüdőelváltozást, szívizomelváltozást is okozhat. Az a gyanum, hogy a vérnyomás beállitása sem tökéletes. Keresse fel azt az intézetet, ahol az SLE diagozisát megállapították.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink