• kórházadósság
    • Egyre nagyobb bajban az állam, rekordon a tartozás

      Egyre nagyobb bajban az állam, rekordon a tartozás

    • Mégsem tartják csalóknak a kórházigazgatókat?

      Mégsem tartják csalóknak a kórházigazgatókat?

    • Kökény: Van mitől félni az egészségügyben

      Kökény: Van mitől félni az egészségügyben

  • Zombor-csomag
    • Ágazati egyeztetés: a mackósajttól a forráshiányig

      Ágazati egyeztetés: a mackósajttól a forráshiányig

    • A nővérek türelme elfogyott, ki lesz a következő?

      A nővérek türelme elfogyott, ki lesz a következő?

    • Zombort hiába várták a konferenciára

      Zombort hiába várták a konferenciára

  • bérrendezés
    • Akciószövetség: Ne szavazzák meg az adócsökkentést!

      Akciószövetség: Ne szavazzák meg az adócsökkentést!

    • Online pénztárgépet az orvosoknak is!

      Online pénztárgépet az orvosoknak is!

    • Gyászjelentés – Az ápolók helyzete Magyarországon

      Gyászjelentés – Az ápolók helyzete Magyarországon

Fájhat a lépem?

Orvos válaszol 2011.02.24 01:00 Szerző: Dr Alföldy Ferenc professzor
Belgyógyászati kérdés
Kedves Webdoktor!

Koleszterincsökkentéssel kapcsolatos a kérdésem.
57 éves nő vagyok, 1/2 éve szedek koleszterin csökkentő gyógyszert, azonban ma már szinte folyamatosan érzek nyomást a bal oldalon a bordám alatt, és reggelente, miután beveszem ezt a vérnyomáscsökkentővel együtt, olyan csipkelődő érzés, fáj ott. Masszirozom, ha tehetem, arra az oldalra fekszem és nyomom a kezemmel, akkor lassan elmúlik.
Mondtam a háziorvosnak, azt mondta, az a lép, de ha a gyógyszer okozna problémát, az a májnál érezném a jobboldalon.
Hát korábban sok évig migrénes rosszulléteim során is mindig ugyanitt a baloldalon fájt, de mindig az volt a válasz: a májból átsugárzik a fájdalom, a rosszullét után elmúlik.
Most mégis megkérdezem, mi fáj nekem ott a baloldalon, a lépem?

Másik kérdésem: nemrég egy újságban olvastam Szendi Gábor cikkében: "A koleszterinszint csökkentőkkel komoly védőhatást nem sikerült elérni,ugyanakkor a statinok gátolják a sziv működéséhez nélkülözhetetlen Q10-koenzim szintézisét, igy hozzájárulnak a szivelégtelenség kialakulásához, ezen felül bélpanaszokat, izomfájdalmat okozhat,sőt egyesek szerint rákkeltő. Egy 2002-es vizsgálat statin-szedők körében 1,5-szeres mellrák kockázatot talált.'
Mit gondol Ön erről?
Válaszát köszönettel várom.%0A%0Ahttp://weborvos.hu/orvos_valaszol/fajhat_a_lepem/171107/">

Jelige: "Fájhat a lépem?"

Belgyógyászati kérdés
Kedves Webdoktor!

Koleszterincsökkentéssel kapcsolatos a kérdésem.
57 éves nő vagyok, 1/2 éve szedek koleszterin csökkentő gyógyszert, azonban ma már szinte folyamatosan érzek nyomást a bal oldalon a bordám alatt, és reggelente, miután beveszem ezt a vérnyomáscsökkentővel együtt, olyan csipkelődő érzés, fáj ott. Masszirozom, ha tehetem, arra az oldalra fekszem és nyomom a kezemmel, akkor lassan elmúlik.
Mondtam a háziorvosnak, azt mondta, az a lép, de ha a gyógyszer okozna problémát, az a májnál érezném a jobboldalon.
Hát korábban sok évig migrénes rosszulléteim során is mindig ugyanitt a baloldalon fájt, de mindig az volt a válasz: a májból átsugárzik a fájdalom, a rosszullét után elmúlik.
Most mégis megkérdezem, mi fáj nekem ott a baloldalon, a lépem?

Másik kérdésem: nemrég egy újságban olvastam Szendi Gábor cikkében: "A koleszterinszint csökkentőkkel komoly védőhatást nem sikerült elérni,ugyanakkor a statinok gátolják a sziv működéséhez nélkülözhetetlen Q10-koenzim szintézisét, igy hozzájárulnak a szivelégtelenség kialakulásához, ezen felül bélpanaszokat, izomfájdalmat okozhat,sőt egyesek szerint rákkeltő. Egy 2002-es vizsgálat statin-szedők körében 1,5-szeres mellrák kockázatot talált.'
Mit gondol Ön erről?
Válaszát köszönettel várom.

Arra nem tudok választ adni, hogy bal oldalon mi fáj. Ez lehet vese, hasnyálmirigy, vastagbél, kisugározhat a gerincből, nőgyógyászati betegségből. Maradványtünete lehet az övsömörnek, lehet izomfájdalom és még számos oka is lehet, beleértve a lép betegségét is. A gyógyszereknek számos mellékhatása van. Ezért az orvosnak mérlegelnie kell minden beteg esetében a kockázat és haszon arányát. Mérsékelt, megfelelő diétával és testmozgással közel normális szinten tartható koleszterinérték kevesebb veszéllyel jár, mint a gyógyszer szedése.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink