• Ónodi-Szűcs
    • Megújul a Pest Megyei Flór Ferenc Kórház

      Megújul a Pest Megyei Flór Ferenc Kórház

    • Ónodi-Szűcs: mennyiség helyett a minőséget célozzák

      Ónodi-Szűcs: mennyiség helyett a minőséget célozzák

    • A harmadik negyedben - interjú Ónodi-Szűcs Zoltánnal

      A harmadik negyedben - interjú Ónodi-Szűcs Zoltánnal

  • EBP
    • EBP: az Uzsoki Kórház is fejleszthet

      EBP: az Uzsoki Kórház is fejleszthet

    • Tényleg lesz új egészségügyi struktúra a fővárosban?

      Tényleg lesz új egészségügyi struktúra a fővárosban?

    • Kardiológiai rehabkórházzá alakítják a Szent Ferencet

      Kardiológiai rehabkórházzá alakítják a Szent Ferencet

  • EESZT
    • Nagykorúsítani kellene a betegeket

      Nagykorúsítani kellene a betegeket

    • Hogy hogy áll az EESZT? Bizony leáll(t)

      Hogy hogy áll az EESZT? Bizony leáll(t)

    • A patikák rémálma az új e-egészségügy rendszere

      A patikák rémálma az új e-egészségügy rendszere

Izzadás

Orvos válaszol 2005.05.31 00:00 Szerző: Bársony Bőrgyógyászati Lézercentrum

A problémám a következő: nagyon erősen izzadok. Sokmindent próbáltam már, orvosnál is voltam, de azt mondták ez a vegetatív idegrendszerem miatt van és nem lehet mit tenni. A tenyeremen, talpamon, hónaljamnál izzadok, máshol normális miden. Ez nagyon sok kellemetlenséget okoz. Hallottam, hogy van egy injekció (Botox a neve azt hiszem), amit a hónaljba adnak és az megszünteti egy időre az izzadást. Az a kérdésem, hogy mennyi időre szünteti meg és, hogy csak a hónaljra terjed ki a hatása vagy esetleg a tenyérre, talpra is. Van-e mellékhatása vagy ellenjavallata?

A Botox-kezelést tudomásom szerint csak hónaljizzadás megszüntetésére használják. A fokozott izzadás mérséklésére léteznek gyógyszerek, amelyek a vegetatív idegrendszerre hatnak (nyugtató hatásúak) – hatásuk nem biztos.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink