• Ónodi-Szűcs
    • Teljesítmény helyett eredményalapú finanszírozás

      Teljesítmény helyett eredményalapú finanszírozás

    • Számvetés az Arénában: Ónodi-Szűcs Zoltán

      Számvetés az Arénában: Ónodi-Szűcs Zoltán

    • Növekvő bérek, csökkenő várólisták, maradó orvosok

      Növekvő bérek, csökkenő várólisták, maradó orvosok

  • EBP
    • Növekvő bérek, csökkenő várólisták, maradó orvosok

      Növekvő bérek, csökkenő várólisták, maradó orvosok

    • EBP: Új épületet kap a Szent Ferenc Kórház

      EBP: Új épületet kap a Szent Ferenc Kórház

    • 352 millió a szigetszentmiklósi rendelőnek

      352 millió a szigetszentmiklósi rendelőnek

  • EESZT
    • Egyre több páciens vált ki e-receptet

      Egyre több páciens vált ki e-receptet

    • Ónodi: már üzembiztosan működik az EESZT

      Ónodi: már üzembiztosan működik az EESZT

    • EESZT: Féltérden volt, de működik

      EESZT: Féltérden volt, de működik

Kriszta 3872

Orvos válaszol 2014.02.14 17:02 Szerző: Dr Alföldy Ferenc professzor

Kedves Doktor úr!
Okt. közepén műtöttek visszérröl a jobb lábam, sajnos nagyon megszenvedtem vele ugyanis lágyékban és a bokámnál a seb nem akart begyógyulni benne maradt...

... két fonál .A bokámnál dec. ..21-én sikerült kivennem.a másik sebnél hamarabb.Az a panaszom hogy azóta is dagad a bokám és a lábfejem szedem a venoruton tablettát és semmi.Pedig a műtét előtt azt mondták hogy a lábdagadás a visszér miatt van. Kompressziós harisnyát is használok és ugyan úgy dagad.Mi lehet a bajom.Várom válaszát.Köszönöm.


VÁLASZ


Ha csak a jobb, operált lábán észleli a duzzadást, akkor érdemes felkeresni az operáló orvosát, akinek lehetősége van a vénás keringés műszeres ellenőrzésére. A visszérműtét után néhány hónapig fennállhat a jelenség, aminek gyakran a túlzott kímélet, ülő életmód az oka. Ha mindkét lábon észlelhető a jelenség, akkor is állhat a háttérben a két említett tényező, de más betegség is, emiatt indokolt lehet további kivizsgálása.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink