• Ónodi-Szűcs
    • Ónodi-Szűcs: mennyiség helyett a minőséget célozzák

      Ónodi-Szűcs: mennyiség helyett a minőséget célozzák

    • A harmadik negyedben - interjú Ónodi-Szűcs Zoltánnal

      A harmadik negyedben - interjú Ónodi-Szűcs Zoltánnal

    • Ónodi-Szűcs: túl vagyunk a krízisen

      Ónodi-Szűcs: túl vagyunk a krízisen

  • EBP
    • Harmincmilliárd forintból újulhat meg a dél-pesti kórház

      Harmincmilliárd forintból újulhat meg a dél-pesti kórház

    • EESZT: évtizedes lemaradást pótol a rendszer

      EESZT: évtizedes lemaradást pótol a rendszer

    • EBP: új szakrendelőt kap a II. kerület

      EBP: új szakrendelőt kap a II. kerület

  • EESZT
    • Képzés és vizsga az EESZT felhasználóknak

      Képzés és vizsga az EESZT felhasználóknak

    • Néhány nap maradt az e-személyik igénylésére

      Néhány nap maradt az e-személyik igénylésére

    • EESZT: évtizedes lemaradást pótol a rendszer

      EESZT: évtizedes lemaradást pótol a rendszer

anyagcsere

Orvos válaszol 2014.07.09 09:52 Szerző: Dr Alföldy Ferenc professzor

Tisztelt Doktor Nő/Úr!
Fogyás után (88 kg ról 72 kg ra 171 cm magas)normalizálódott a vércukorszintem.Éhomi 5.9 röl 5.0 re.Étkezés után 2 órával ...

... 8.6-ról 6.0 ra.Mikor kövérebb voltam voltak ágyéktáji, szemérem és lábujj közti viszketéseim hetente 2-3 szor. Most,hogy beállt a cukrom meg a súlyom is állandó viszketéseim vannak , napi szinten.A kérdésem az lenne,hogy mitől lehet ez???a vércukor esés miatt????Rendszeresen tisztálkodom és mégis.


VÁLASZ


Nagyon dicséretes, hogy jelentős fogyást ért el egészségének védelmében. Az igaz, hogy a cukorbetegség egyik tünete lehet a viszketés, de ennek számos más oka is lehet és az sem biztos, hogy a tisztálkodás hiányával függ össze. Az okok között lehetnek fertőzéses eredetű, allergiás jellegű eltérés, a száraz bőr, a gyógyszer mellékhatás, egyes a bőrt irritáló anyagok, bőrgyógyászati betegségek, máskor májműködési zavarok és így tovább. Az ok kiderítése nem mindig könnyű feladat, sokszor nem tárható fel. Sok fejtörést okozhat a bőrgyógyásznak, belgyógyásznak egyaránt. De az alapos kivizsgálást el kell végezni, az esetleges alapbetegség tisztázása érdekében.

Lapszemle

Legolvasottabb cikkeink